NewSystems

startup alkalmazások

alapító: Kalmár Péter

2022-2023-…

willB – choosly – Yente

Ősidőktól három dolog vonzza igazán az embereket, három dolog mozgatja meg mindenkinek a fantáziáját: a szex, a pénz és a hatalom.

A „willB” rendszer szimbolizálja a legelvontabb fogalmat: a hatalmat.
De az ehhez vezető úton, ahhoz hogy létrehozzuk ezt a merőben új social voting system-et, amelyben a közösség a lehető legigazságosabban és legméltányosabban tud dönteni a saját (és mások) dolgairól és pénzeiről, először vonzóvá kell tenni a platformot; pontosabban máshol és máshogyan kell felhasználókat toborozni.
Két, merőben más fajsúlyú, de fontos pillére lenne ennek a háromszögnek, amely a csúcshoz, a hatalomhoz, azaz a végcélhoz vezet: a „YENTE” – a szex (párkeresés) – illetve a „CHOOSLY” – a pénz (nyereményjáték).

A willB egy olyan karrierjáték (lifeopoly) és social media platform, ahol a felhasználók nemcsak egy virtuális szerepjátékot játszhatnak és tesztelhetik, fejleszthetik a saját kvalitásaikat, hanem akár valós pénzt is kereshetnek – és eközben egy új közösségi médiát is építünk velük együtt.

A Yente azzal a szándékkal jön létre, hogy a közismert Tinder és a többi dating app algoritmusát egy sokkal szofisztikáltabb modellel tegye pontosabbá, egyszersmind élvezetessé és szórakoztatóvá. A társkeresők ugyanis itt nemcsak néhány profilkép és kor / méret / foglakozás / végzettség / érdeklődés alapján, hanem egy pszichológusok és szociológusok, párterapeuták által fejlesztett szórakoztató tesztet töltenek ki, ami alapján létrejön majd a MATCH, és persze a „more”…
A tesztjeink nem skill alapú kérdésekkel operálnak, hanem személyiség-pszichológiai, ízlés-, és viselkedésbeli, világnézeti, kulturális és szabadidő szokásokban a „hasonlót a hasonlóval” elv alapján párosítják össze a reménybeli társkeresőket.

A Choosly egy szellemes, szórakoztató, teljesen egyedi, ugyanakkor elgondolkodtató pénzdíjas nyeremény-játék, ami NEM szerencsejáték. A játék lényege, hogy különféle eldöntendő kérdésekre némi stratégiai érzékkel kell eltalálni a többi játékos, azaz a TÖBBSÉG (vagy néha a kisebbség) válaszát – tehát nem tudásalapú játék, ugyanakkor nem is a vakszerencse játszik szerepet a végeredmény kialakulásában, azaz a győztesek által elnyert pénzek bezsebelésében.